Jídelníček

Dbáme na to, aby stravování a pitný režim odpovídaly normám a požadavkům správné výživy. Dětem poskytujeme pestrou a vyváženou stravu.
Při celodenním pobytu ve školce se děti stravují 3x denně. Nechybí ovoce a zelenina.

Jídla jsou připravována z čerstvých a kvalitních surovin
Denně je připravována skladba oběda z čerstvých surovin, čerstvé zeleninové saláty, ovoce, jogurt s ovocem míchaný před podáváním strávníkům, různé druhy nápojů.

Vašim dětem je poskytováno optimálně vyvážené stravovaní
Při sestavování jídelníčku je přísně hlídána doporučená spotřeba tuků, cukrů, mléka, mléčných výrobků, masa, ryb, zeleniny a ovoce.

Závazný ukazatel pro školní stravování znamená měsíční hodnocení spotřebního koše.
Vedle klasické kuchyně jsou zařazovány moderní prvky zpracování surovin s novými recepturami.
Jídla jsou připravována z větší části v konvektomatu, který umožňuje vaření v páře, pečení i vaření v kombinovaném provozu a to vše šetrně tak, aby se v potravinách uchovalo co nejvíce vitamínů a minerálů.

Jako samozřejmou součástí denního provozu kuchyně je zaveden kontrolní systém kritických bodů HACCP + provozní řád jídelny-výdejny.18.03. školky25.03. školky